Dzisiaj na wykopie znalazłem taką oto ciekawostkę… Jak wiecie, na świecie panuje Koronawirus. Swoją drogą, wczoraj WHO ogłosiło nazwę dla choroby wywołanej tym wirusem. We wtorek szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus przemawiał do specjalistów z całego świata, którzy spotkali się w Genewie, aby wypracować metody walki z nowym koronawirusem z Chin. W dwudniowym spotkaniu ekspertów uczestniczy około 400 osób. Ghebreyesus ogłosił też oficjalną nazwę choroby wywoływanej przez wirusa 2019-nCoV.Choroba, której objawy to m.in. wysoka gorączka, kaszlem i trudnościami w oddychaniu, będzie od teraz znana jako COVID-19 (CORONA – VIRUS – DISEASE – 2019). Odszedłem od tematu. Tak więc… Związek Komorów, wyspiarski kraj na Oceanie Indyjskim, podarował Chinom symboliczny dar w wysokości 100 euro na pomoc w walce z koronawirusem. Ponieważ wszystko pomaga, gdy walczysz z epidemią. Ceremonia wręczenia prezentów odbyła się w stolicy kraju Moroni na początku stycznia, ale o tym donosiły media z Komorów w ostatnich dniach.
Delegacja pod przewodnictwem dr Ahamady Msa M’livy podarowała symboliczną kwotę 100 euro ambasadorowi Chin, prezent przeznaczonyna zakup masek.
Wiemy o możliwościach i środkach Chin, ale tym gestem stowarzyszenie chciało pokazać Chińczykom, jak bardzo Komorianie się martwią” – powiedziała dr M’liva.
Pochwalił także chińskie władze za komunikację i współpracę z międzynarodowymi organizacjami walczącymi z epidemią koronawirusa, którą określił jako „złożoną i bolesną próbę”. W chwili pisania tego raportu liczba ofiar śmiertelnych z powodu koronawirusa w Chinach wynosi ponad 1115, z około 44 000 ludzi zarażonych na całym świecie.