Amazon poinformował o uruchomieniu usługi druk na żądanie dla polskich i ukraińskich autorów. Amazon Kindle Direct Publishing umożliwi pisarzom samodzielną publikację swoich książek – w twardej i miękkiej oprawie.

„Amazon.pl uruchamia w Polsce usługę druku książek na życzenie. Nowa usługa umożliwia niezależnym autorom samodzielną publikację dzieł w twardej i miękkiej oprawie w ramach Amazon Kindle Direct Publishing (KDP). Dzięki temu autorzy z całego świata mogą publikować książki w języku polskim, ukraińskim, a także 35 innych językach w ponad 10 sklepach Amazon”, czytamy w oficjalnym komunikacie amerykańskiej spółki.

„Po złożeniu zamówienia książki są drukowane, a następnie wysyłane z drukarni umożliwiającej najszybszą dostawę do czytelników. Amazon posiada drukarnie w wielu lokalizacjach, w tym między innymi we Wrocławiu. Druk na życzenie zwiększa wybór książek, ponieważ są one zawsze dostępne”, informuje gigant.

Mourad Taoufiki, dyrektor generalny Amazon.pl, dodaje: „Usługa druku na życzenie Amazon znacznie ułatwia uznanym autorom, jak i początkującym pisarzom udostępnianie dzieł w formie fizycznych książek milionom czytelników na całym świecie. Jesteśmy bardzo podekscytowani jej uruchomieniem na Amazon.pl”.

W zależności od tego, jak autor wyceni książkę i czy zdecyduje się na wydanie jej w twardej, czy miękkiej oprawie, w jego kieszeni może zostać od 30 do 60 procent ceny okładkowej. Amazon działa w Polsce od 2014 roku i stworzył ponad 25 tys. stałych miejsc pracy w dziesięciu nowoczesnych centrach logistyki, a także w biurze Amazon Web Services w Warszawie oraz Centrach Rozwoju Technologii w Gdańsku, Krakowie i Warszawie.

Obraz Gerd Altmann z Pixabay